Portki

27-01-2022

Z jakiej włóczki zrobić ciepłe spodenki dla dziecka?

Często zadajecie pytanie z czego zrobić ciepłe spodenki dla dziecka. Niezmiennie polecam bardzo ciepłą Katię Love Wool. To naturalna i gruba włóczka, przeznaczona na druty 12,00 mm. Nasza Marysia już drugi rok biega zimą w portkach z tej włóczki. Ogromną zaletą Katii Love Wool jest to, że nie wsiąka w nią śnieg i spodenki przez cały czas są suche! Takie portki są idealne na zimowe zabawy.

Spodenki dzierga się bardzo szybko; właściwie to wystarczą jakieś 2-3 godzinki. Aby łatwo je się ubierało są luźniejsze w pasie; po to, żeby zmieścił się w ich środku sweterek i żeby nie krępowały ruchów. Z pupy nie spadają, bo zakładamy do nich zwykłe, gumowe szelki. Moim zamierzeniem było "ma być ciepło i wygodnie". 

Na ten moment nie mam na te portki gotowego wzoru. Dziergałam je od góry, oczka nabrałam na podstawie wyliczeń z wcześniej zrobionej próbki. W kroku jest mały klin, aby zmieściła się pieluszka. Nogawki dziergałam metodą Magic Loop (nie lubię zszywać :) ). 

 

Zużycie włóczki: 1 motek. Marysia korzysta ze spodenek drugi sezon. W tej chwili ma około 92 cm wzrostu.

 

A po skończonej zabawie na śniegu wystarczy spodenki przewiesić przez krzesło, aby wyschły drobne kropelki roztopionego na wierzchniej stronie śniegu.